KONST / Litografier / Färglitografi 12408140
nr 1240 8140
Berndt-Rune Jäverbrant
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Nationalmuseet. Signerad, daterad 1982,222/250. Motivet: 48x72
Kondition: skadat glas
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
måndag 11 mars 2019
kl 19:24:49
Berndt-Rune Jäverbrant
Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant